четвер, 28 лютого 2019 р.

10 клас дз на четвер

9 клас

01.03.2019 Інструктаж з БЖД. Використання інтернет-середовищ для створення та публікації документів (текстових, графічних, презентацій тощо). Опитування з використанням онлайн-форм.

Завдання. 1. Увійдіть у свій обліковий запис у середовищі Google. 2. Виконайте Google Диск/Google Документи. 3. Відкрийте список файлів, до яких вам надано доступ іншими користувачами, у розділі Відкриті для мене.- https://docs.google.com/document/d/1G89zn-eSwZ6HkUYgZMcd16-kM1lgf2oz4i_jbGwZv4o/edit?usp=sharing 4. Відкрийте текстовий документ з іменем Дати народження з датами народження однокласників. Перегляньте інтерфейс вікна програми Google Документи, команди, меню.
5. Упишіть відомості про себе в рядок, номер якого відповідає номеру вашого комп’ютера. 6. Перемістіть документ у вашу папку Мій хмарний кабінет. 7. Відкрийте в розділі Відкриті для мене файл презентації Наш фотоальбом. Перегляньте інтерфейс вікна додатка Google, команди меню.

7 клас

01.03.2019 Алгоритми з розгалуженням. Базова алгоритмічна структура розгалуження. Складання та виконання алгоритмів з розгалуженням у середовищі Scratch.

Практична робота Складання та виконання алгоритмів з розгалуженням.
Завдання 1. Ліс. Доповни в середовищі Скретч програму виконавця Заєць проекту Ліс так, щоб «виростало» деревце на тому місці траєкторії його довільного руху по сцені, де Заєць доторкатиметься до зрубаного пенька. 1. Відкрий проект Ліс, збережений у папці Навчальні проекти. 2. Із поданого набору команд склади програму, за якою виконавець Заєць буде рухатись по сцені за довільною траєкторією. 3. Перевір, який із запропонованих фрагментів програми реалізовуватиме структуру розгалуження «якщо торкається Зайця, то змінити образ об'єкта Пеньок 1 на образ Дерево», та використай його у проекті для виконавця Пеньок 1 4. Продублюй програму Пеньок 1 для Пеньок 2 та Пеньок 3. 5. Запусти програму на виконання. Перевір, чи відповідає складена програма завданню. Зупини виконання програми. 6. Збережи проект з іменем Ліс_Прізвище. Завантажити текст практичного завдання у форматі docx: https://goo.gl/aozFDv Завантажити файли-заготовки необхідні для виконання практичного завдання (взято з блогу авторів підручника): https://goo.gl/iipCAq

6 клас

01.03.2019 Інструктаж з БЖД. Вкладені алгоритмічні структури розгалуження.
Практичне завдання
   Вправа для очей
7. Підбиття підсумків уроку
8. Домашнє завдання
    Опрацювати відповідний параграф підручника
        Завдання: 
            Складіть блок-схему алгоритма заповнення ліфта пасажирами, при умові, що на перший поверх 9-ти поверхового будинку спустився порожній ліфт, люди до ліфта заходять по черзі, вантажопідйомність ліфта до 500 кг.

5 клас

01.03.2019 Інструктаж з БЖД. Виконавці алгоритмів та їхні системи команд.
Навчальна презентаціяВправа 1. Посади дерево
Вправа 2. Приготуй суп
Вправа 3. Послідовність дій
Домашнє завдання: читати § 4.1, ст.129-133; виписати у зошиті способи подавання команд виконавцям –  ст. 129-130

2 клас

01.03.2019 Інструктаж з БЖД. Сервіси для перегляду зображень картин художників. Віртуальні мистецькі галереї, екскурсії до музеїв.
Завантажити дидактичний матеріал до уроку можна тут:

Завантажити практичне завдання.
Завантажити систему вербального оцінювання.

середа, 27 лютого 2019 р.

11 клас

Цілі: повторити й узагальнити лексичний матеріал з теми; вдосконалювати навички усного мовлення, читання й аудіювання; поглиблювати знання учнів про мистецтво, видатних художників України; розвивати логічне мислення, креативність, увагу, уяву, пам'ять, мовленнєву реакцію та естетичний кругозір; виховувати повагу до національного багатства України, видатних митців України.
Обладнання: роздавальний матеріал; роздруківка з текстом для читання; репродукції картин українських художників; відео додаток «Kateryna Bilokur», презентація вчителя до уроку, презентації учнів, мультимедійний проектор (для показу презентацій), ноутбук.
Тип уроку: комбінований урок
ХІД УРОКУ
І. Організаційний момент 
Повідомлення теми та мети уроку.
T: Good afternoon, dear boys and girls! I’m glad to greet you and our dear guests at our lesson! We continue to learn the material “The Wealth of Culture: the Arts”. Today we’ll speak about famous Ukrainian artists. At the lesson we’ll do different tasks and learn lots of new and interesting information.

8 кклас

28.02.2019 Цикл з передумовою.
Кролеферма Ваш дідусь у селі вирішив розводити кроликів. Він знає, що ще в XIII ст. Леонардо Пізанський вивів формулу закону розмноження кроликів, яка визначає ряд чисел, що отримали назву чисел Фібоначчі: 1, 1, 2, 3, 5, 8... Можна помітити, що, починаючи з третього числа, кожне наступне дорівнює сумі двох попередніх, тобто має місце формула: Fn= Fn-1+ Fn-1 Розробіть проект у визначеному середовищі програмування, за яким після натиснення кнопки Розрахувати за введеним у текстове поле порядковим номером, що визначає послідовність етапу розмноження кроликів, у вікні повідомлення буде відображено відповідне число Фібоначчі. Завантажити текст практичного завдання у форматі docx: https://goo.gl/Zfjn4K


4 клас

28.02.2019 Інструктаж з БЖД. Створення та виконання алгоритмів з розгалуженням та циклами для виконавців у середовищі програмування для дітей.
Навчальна презентація
Практичне завдання
Класичний лабіринт



3 клас

понеділок, 25 лютого 2019 р.

Файли-заготовки для 11 клас

11 клас

10 клас

28.02.2019 Інструктаж з БЖД. Запити на вибірку даних.


Теоретична частина:
Базою даних (БД) є сукупність даних, які певним чином структуровані й взаємозалежні між собою, незалежні від прикладних програм. У БД зберігається інформація про об'єкти. Для пошуку необхідної інформації можна скористатися фільтром. Для того щоб вибрати потрібний запис, потрібно відкрити таблицю, що містить необхідні вам запису. Для цього варто встановити курсор на слово, по якому ви хочете проводити пошук, і нажати кнопку Фільтр по виділеному слову.
При необхідності можна скористатися засобом «Пошук». У діалогове вікно необхідно ввести значення поля й запустити пошук.
Запити дозволяють відібрати дані, що втримуються в різних таблицях бази, а також виконати відбір відповідно до заданих умов. Створення запиту можливо за допомогою Майстра або в режимі Конструктора, що дозволяє задавати різні умови відбору й використати функції. Умови пошуку – логічне вираження. Просте логічне вираження є операцією відносин (>, <, =, <>, >=, <=). Складне логічне вираження містить логічні операції AND, OR, NOT.
ПРАВИЛА БЕЗПЕКИ:
1. Строго виконуйте вказівки викладача.
2. Правильно запускайте програму Access. Не змінюйте макроси й шаблони.
3. Не робіть різких ударів при роботі із клавіатурою. Не кладіть на неї книги або зошити.
Зразок виконання завдання:

6 клас

26.02.2019 Інструктаж з БЖД. Програмування процесів з повторенням і розгалуженням.
практична робота
Вивчення нового матеріалу

неділя, 24 лютого 2019 р.

1form

11 англ мова

Форми дієприкметника в англійській мові

ФормаАктивний станПасивний стан
Participle IPresent Participle Simple дієслово + закінчення -ing
asking – питаючи
doing – роблячи
 being + 3 форма дієслова
being asked – бути запитаним
being fooled – бути обдуреним
Present Participle Perfect having + 3 форма дієслова
having asked – запитавши
 having been + 3 форма дієслова
having been asked - бути запитаним (вже)
Pariciple II ————-
допоміжне дієслово + 3 форма дієслова
was written – був написаний
Fill in the blanks with the past tense or past participle form of the verbs given in the brackets.

9 клас

25.02.2019 Інструктаж з БЖД. Використання офісних веб-програм для створення спільних документів. Синхронізація даних. Організація та планування колективної діяльності.
Google Форми — сервіс, за до
помогою якого можна організувати різні опитування, збирати відповіді 
в одній електронній таблиці та підбивати підсумки за результатами опи
тування. Зазначимо, що Google Форми часто використовують для ство
рення системи звітів, контролю щоденної, щотижневої, щомісячної, 
квартальної чи річної діяльності працівників корпорацій чи державних 
(комунальних) установ.
    Типи запитань 
Google Форм:
    - з короткими відповідями —

8 клас

25.02.2019 Цикл з передумовою.


Створіть проект для обчислення суми п чисел, перше з яких дорів­нює х, а кожне наступне на 5 більше від попереднього. Збережіть проект у папці Завдання 6.6.6, створеній у вашій папці.

7 клас

25.02.2019 Алгоритми з розгалуженням. Базова алгоритмічна структура розгалуження.
Завдання 1. Створіть гру вгадай число від 1 до 10
Вправа 1. Пішохід. Завдання. 2 У середовищі Скретч склади проект, у якому виконавець Пішохід переходить дорогу з трьома смугами руху без пішохідного переходу, якщо відстань до автомобіля, що рухається, більша, ніж 100 кроків. 1. Сплануй створення проекту. Перевір, що в бібліотеці зображень можна дібрати зображення трьох автомобілів та людини. Додай ці об'єкти до проекту. Перейменуй їх на Пішохід, Авто 1, Авто 2, Авто 3. 2. Намалюй розмітку дороги на сцені проекту, скориставшись вбудованим графічним редактором Скретч, наприклад, як на малюнку: 3. Склади програму для руху автомобіля Авто 1. Скопіюй програму для Авто 2 та Авто 3. Зміни параметри команд руху так, щоб автомобілі рухалися з різною швидкістю. Для цього у команді задай параметри 5,10,15 кроків для різних автомобілів. 4. Склади програму для руху пішохода за наведеним початком. 5. Доповни програму командами так, щоб пішохід міг перейти наступні смуги дороги. 6. Запусти проект на виконання. Перевір, чи вдалося пішоходу з першої спроби «перейти» дорогу. 7. Доповни програму командою так, щоб пішохід повертався у вихідне положення із затримкою у 3 секунди.

5 клас

Практична робота 12  "Робота з таблицями у текстових документах"
1.      Запустіть текстовий редактор.
2.      Уведіть заголовок Розклад уроків.

четвер, 21 лютого 2019 р.

9 клас

22.02.2019 Інструктаж з БЖД. Поняття персонального навчального середовища. Хмарні технології.
презентація
Персональне навчальне середовище. Використання хмарних сервісів для зберігання даних. Завдання: Ознайомтеся з використанням сервісу Google Диск і зберіть з однокласниками фотографії цікавих місць вашої місцевості.

6 клас

22.02.2019 Інструктаж з БЖД. Змінювання значень властивостей об’єкта в програмі.
https://drive.google.com/file/d/1IJa9usGZY--xeZ77OgSyvEhiysgyWfSf/view

               Студія "Коду" (Курс 3)  - курси ознайомлення з початком програмування
ПРАКТИЧНА РОБОТА

дз
Вправа 3. (Задача 10 с.126 за підр.Ривкінда Й.Я.)
Створіть сценарій, у якому використовуюються події змінення тла тазмінення образу, і складіть проект у якому реалізується цей сценарій і використовуються вкладені цикли і розгалуження.

5 клас

22.02.2019 Інструктаж з БЖД.  Практична робота 11  Підготовка документа до друку. Друк документа.
Оформлення текстового документа. Завдання: навчитися створювати складний текстовий документ. Обладнання: комп’ютер зі встановленою програмою Microsoft Word.

2 клас

22.02.2019 Інструктаж з БЖД. Створення зображень за зразком

середа, 20 лютого 2019 р.

1 клас

11 клас англ


Хід заняття.
І. ПІДГОТОВКА ДО СПРИЙНЯТТЯ ІНШОМОВНОГО МОВЛЕННЯ.
Повідомлення теми та мети уроку
         T. Today we are going to speak about English painters and their pictures. We’ll be able to go on an excursion to the museums and pictures galleries of different cities of the world where their paintings are exhibited.

Мовна зарядка

10 клас

21.02.2019 Інструктаж з БЖД. Впорядкування, пошук і фільтрування даних.
Практична робота № 2. Пошук, сортування і фільтрація даних у таблицях. Завдання: здійснити пошук, сортування та фільтрацію даних у таблицях. Обладнання: комп’ютер зі встановленою СУБД Access 2016 і таблицями, розробленими в попередній роботі. Хід роботи 1. У таблиці КНИЖКИ знайдіть усі записи, у полі Автор яких є прізвище Мехеда О. Н. 2. У таблиці КНИЖКИ знайдіть книжки, видані у 2015 році. 3. У таблиці УЧНІ знайдіть записи, у полі Дата повернення яких є дата 30.03.2018. 4. У таблиці КНИЖКИ запис, у полі Інвентарний номер якого є число 205, замініть Фізика на Хімія у полі Назва. Переконайтеся, що операція виконана правильно. Відновіть значення Фізика та збережіть таблицю. 5. У таблиці ЧИТАЧІ видаліть шостий запис. Переконайтеся, що операція виконана правильно. Відновіть цей запис. Збережіть таблицю.

8 клас

21.02.2019 Цикл з передумовою. Співвідношення типів даних та елементів для введення даних, зчитування даних з елементів введення
Вправа 36. Складання програм із розгалуженнями. Завдання. Скласти програму «Вгадай число» за  таким  планом: 1) Комп’ютер  загадує  випадкове число  від  1  до  100.  2) Користувач робить спробу вгадати  число.  3) Комп’ютер  порівнює  введене  число  із  загаданим  і  дає  відповідь «Мало»  або  «Забагато».  Якщо користувач  відгадав  число,  виводиться  напис  «Ти вгадав число!». 1) Розмістіть  на  формі  компоненти згідно  з  рис.  1. З тим, як додавати рисунки із зовнішніх файлів, ви ознайомитеся в § 47. 2) У  вікні  Інспектор об’єктів  задайте  значення  властивостей  компонентів  згідно  з  таблицею. 3) Опишіть  змінну  b  (загадане  комп’ютером  число)  як  глобальну: var Form1: TForm1; b: Integer; 4) Створіть  процедуру  обробки  події  OnClick для  кнопки  Загадати нове число. У програмному коді процедури запишіть оператори: begin Randomize; b := Random(100); Label2.Visible := False;

4 клас

21.02.2019 Інструктаж з БЖД. Алгоритми з циклами.


Урок 22 для 4 класу - Алгоритми з циклами from VsimPPT
Домашнє завдання: Стор. 31.

01.03-19.jpg


Завдання: Заповнити командами відповідні фігури, розставити стрілки, підписати ТАК, НІ у відповідних місцях.
Слова підказки:
«Рибалка» насади наживку, закинь у воду, чекай поки клюне, витягни рибу, поклади у відро, (повне відро?, йди додому)
«Збери гербарій» прийди в парк, збери листя, принеси листя додому, візьми лист, оглянь лист, засуши лист, викинь


3 клас

21.02.2019 Інструктаж з БЖД. Використання логічних висловлювань з «не», «і», «або».
Використання логічних висловлювань з «не», «і», «або».
Цілі:
 навчальна: дати поняття про використання логічних висловлювань з «не», «і», «або».
 розвивальна:розвивати увагу, пам’ять, словниковий запас, логічне мислення;
 виховна: виховувати інтерес до інформатики; формувати вміння слухати співрозмовника; виховувати повагу до думки інших.
Тип уроку: засвоєння нових знань, формування вмінь і навичок.
Обладнання та наочність: дошка, комп’ютери, підручники,навчальна презентація.
Програмне забезпечення: Сходинки до інформатики.
План:
1. Організаційний момент.
2. Актуалізація знань.
3. Вивчення нового матеріалу.
4. Робота з картками
5. Робота в зошиті
6. Фізкультхвилинка.
7. Робота за комп’ютером.
8. Підсумок уроку.
Хід уроку
І. Організація класу.
Вже дзвінок сигнал нам дав:
Працювати час настав.
Тож і ми часу не гаймо,
Працювати починаймо.

понеділок, 18 лютого 2019 р.

11 клас

19.02.2019 Створення в базі даних таблиць. Визначення властивостей полів
Створення й уведення структури таблиць. Завдання для самостійного виконання 1. Запустіть систему Access 2016 і створіть базу даних skola з табл. 5 КЛАСИ й табл. 6 УЧНІ. 2. Розробіть на папері структури таблиць КЛАСИ й УЧНІ. Типи даних полів і їх властивості виберіть самостійно. 3. Уведіть і збережіть структури таблиць КЛАСИ й УЧНІ. - Із цією БД вам доведеться працювати протягом усього періоду їх вивчення, обережно працюйте з ними й не порушуйте їх структури. Завантажити текст практичного завдання у форматі docx: https://drive.google.com/open?id=1GzP... Посилання на посібник (Видавництво "Ранок"): https://www.ranok.com.ua/info-informa...

6 клас

19.02.2019 Інструктаж з БЖД. Змінювання значень властивостей об’єкта в програмі. Практична робота 9.

субота, 16 лютого 2019 р.

9 клас

18.02.2019 Інструктаж з БЖД. Практична робота 11. Створення складених векторних зображень.
Завдання: побудувати графічне зображення за зразком та описом, використовуючи різні графічні примітиви. Обладнання: комп’ютер зі встановленим векторним графічним редактором Inkscape. Завдання 2. Запустіть програму Inkscape. Побудуйте зображення рушника (рис. 2) із простим геометричним орнаментом, використовуючи клонування об’єктів. 1) Створіть новий документ. Побудуйте прямокутник (полотно рушника) та квадратик червоного кольору для орнаменту. 2) Зробіть клони квадратика для одного рядка. 3) Виділіть усі клони і вирівняйте вздовж горизонтальної прямої, розмістивши на однаковій відстані один від одного. 4) Зробіть копію рядка квадратиків і розмістіть біля протилежної сторони прямокутного полотна. Перевірте чи змінення кольору початкового квадрата впливає на клони. 5) Побудуйте на кінцях полотна рушника зображення бахроми з клонів одного відрізка. 6) Змініть форму початкового відрізка так, щоб бахрома була хвилястою. Збережіть зображення у файлі з іменем Практична робота 2_2 у відповідній папці. Завершіть роботу за комп’ютером. Зробіть висновок: у чому полягає різниця між копіюванням і клонуванням; які переваги надає використання клонів. Завантажити текст практичного завдання у форматі docx: https://drive.google.com/open?id=0B5J... Завантажити текст практичного завдання у форматі pdf: https://drive.google.com/open?id=0B5J...


8 клас

18.02.2019 Цикл з лічильником. Складання алгоритмів опрацювання величин у навчальному середовищі програмування, їх налагодження і виконання.
Розв’язання
1) Створіть новий проект.
2) Розробіть інтерфейс програми згідно з рисунком.
f111

7 клас

18.02.2019 Алгоритм з розгалуженням
Вправа 2. Жабка. Завдання. Зміни проект у середовищі Скретч, у якому виконавець Жабка полює за комахою, так, щоб замість 16 команд використати тільки 5, і при цьому дії Жабки не змінилися. 1. Завантаж середовище Скретч. 2. Обери вказівку Файл/Відкрити. 3. У папці Навчальні проекти обери проект Жабка та натисни кнопку Гаразд. 4. Запусти проектна виконання, спостерігай, які події відбуваються на сцені. 5. Визнач, які команди, використані для складання програми, повторюються, та скільки разів. Для зміни програми використай блок Повторити з групи Керування. Зміни параметр у команді Повторити відповідно до своїх підрахунків. 6. Перемісти команди, що мають повторюватися, у блок Повторити. 7. Видали зайві команди. Для цього обери потрібну вказівку в контекстному меню. 8. Збережи проект з іменем Жабка_Прізвище. Завантажити текст практичного завдання у форматі docx: https://goo.gl/Wy4G7i Завантажити файли-заготовки необхідні для виконання практичного завдання (взято з блогу авторів підручника): https://goo.gl/mZZZkR
 Лінійні алгоритми завжди виконують ту ж саму послідовність команд.

5 клас

18.02.2019 Інструктаж з БЖД. Підготовка документа до друку. Друк документа.

Завдання: Створіть багатосторінковий документ, виконайте вказані дії над ним, створіть зміст. 1. Підготуйте комп’ютер до роботи. Скопіюйте до власної папки запропонований учителем багатосторінковий документ, відкрийте його. 2. Установіть: розмір паперу — А5, поля верхнє, нижнє, праве — 20 мм, ліве — 25 мм, орієнтація — книжкова, шрифт — Times New Roman, розмір шрифту — 14, інтервал — 1,5 рядка, вирівнювання тексту — за шириною, відступ першого рядка — 1,25 см. 3. Пронумеруйте сторінки документа знизу по центру, починаючи з другої. На першій сторінці номер не ставте. 4. Створіть верхній колонтитул, у який внесіть свої прізвище, ім’я та клас. Відформатуйте текст колонтитула: вирівнювання — по центру, шрифт — Arial, розмір шрифту — 12, червоний. 5. У документі зробіть кілька заголовків стилями Заголовок 1 та Заголовок 2 відповідно до змісту тексту. 6. На останній сторінці документа створіть дворівневий зміст. 7. Збережіть документ у файл з іменем Вправа 15 у папку Тексти власної папки. Завантажити текст практичного завдання у форматі docx: https://drive.google.com/open?id=1HRG...

четвер, 14 лютого 2019 р.

7 клас

Інструктаж з БЖД. Практична робота 6. Складання та виконання алгоритмів з повторенням у середовищі Scratch.
Практична робота 5. Складання та виконання алгоритмів із повторенням та розгалуженням. Завдання 1. Терези. Першокласники вчаться порівнювати вирази і числа в межах десяти, використовуючи терези. Дітям потрібно «покласти» на порожню чашу терезів вибране з поданого переліку число, щоб терези показували правильно. Якщо гравець обирає правильну відповідь – гра продовжується, інакше – припиняється. 1. Сплануй проект Терези: визнач, які об'єкти будуть уведені до проекту, для яких подій слід скласти програму та за яким методом відбуватиметься запуск події. 2. Потрібні зображення знайди в Інтернеті та збережи у своїй структурі папок чи намалюй у графічному редакторі Скретч. Числа обери із стандартного набору об'єктів середовища. 3. Створи проект у середовищі Скретч і збережи його з іменем Терези_Прізвище у своїй структурі папок. 4. Запусти збережену у проекті програму на виконання. Перевір, чи відповідає вона умові завдання. Продемонструй проект. Завантажити текст практичного завдання у форматі docx: https://goo.gl/DNr9Tp

6 клас

15.02.2019 Інструктаж з БЖД. Програмне опрацювання події.
ТЕМАТИЧНА

5 клас

15.02.2019 Інструктаж з БЖД. Практична робота10  Сторінки документа та їх форматування
Сторінки документа та їх форматування

Під час створення документа текстовий процесор автоматично розбиває текст на сторінки.
Сторінка як об'єкт текстового документа має такі властивості: розміри сторінки, розміри полів, орієнтація сторінки, нумерація сторінок та інші.
Схема розміщення об'єктів сторінки


Розмір сторінки - це висота і ширина сторінки текстового документа. Наприклад, стандартний аркуш паперу, на якому друкують більшість документів, має такі розміри: ширина 21 см та висота 29,7 см (аркуш формату А4).
Поля сторінки — це частини сторінки вздовж країв аркуша, які залишають для різних позначок і кращого сприйняття тексту. На сторінці є верхнє, нижнє, ліве та праве поля. Розмір полів за замовчуванням задається в сантиметрах.

Орієнтація сторінки — це спосіб розміщення сторінки на площині. Розрізняють книжкову (вертикальну) і альбомну (горизонтальну) орієнтації.

2 клас

15.02.2019 Інструктаж з БЖД. Доповнення зображень підписами чи коментарями у вигляді кількох слів.

середа, 13 лютого 2019 р.

10 клас

14.02.2019 Інструктаж з БЖД. Введення і редагування даних різних типів.
Виконання учнями завдань практичної роботи
1. Створити базу даних, яка містить три таблиці.

8 клас

14.02.2019 Алгоритми з повтореннями для опрацювання величин. Цикл з лічильником.
Базові структури алгоритмів
Базові структури алгоритмів

Алгоритм, у якому передбачається багаторазове виконання одного й того самого набору команд, називають циклічним.
У циклічних алгоритмах використовують алгоритмічну структуру повторення.
Повторення (цикл) – це форма організації дій, за якою та сама послідовність дій виконується кілька разів доти, поки є істинною деяка умова.
У мовах програмування для опису структури повторення використовують оператори циклу.recurring
Завдання 1. Розгляньте малюнок, які дії повторюються декілька разів?