середа, 8 листопада 2017 р.

3 клас інформатика



Цілі:
ü навчальна:навчити перетворювати одну форму подання інформації в іншу: (текстове - в графічне, числове - в текстове тощо);
ü розвивальна:розвивати увагу, пам’ять, словниковий запас, логічне мислення; формувати вміння робити висновки;
ü виховна: виховувати інтерес до інформатики; формувати вміння слухати співрозмовника; виховувати повагу до думки інших.
Тип уроку: засвоєння нових знань, формування вмінь і навичок.
Обладнання та наочність: дошка, комп’ютери, підручники,навчальна презентація.
Програмне забезпечення: Сходинки до інформатики, Скарбниця знань, GCompris, Інформатика. 2-й рік навчання, браузер, підключення до мережі Internet.
Хід уроку
І. Організаційний етап
ІІ. Мотивацій навчальної діяльності
— Дощ лив цілий тиждень. Води ставало дедалі більше. Вінні-Пух давно вже заліз на дерево та спостерігав за сміттям, яке пропливало повз нього. Аж ось він побачив великий горщик, закритий кришкою. У горщиках зазвичай буває мед, тому ведмежатко злізло донизу, щоб спіймати цю цінну річ.
Меду в горщику не виявилося, але там була записка. «Це Послання!» —
подумав Пух. Писати вміє лише Кристофер Робін, отже, у нього щось трапилося. Треба пливти до нього. Але на чому? на гілці не попливеш, а дерева повз не пропливали. Що робити Вінні-Пуху? Допоможімо йому.
Відповідь. Використовуй те, що під рукою, та не шукай інше. Вінні-Пух використав горщик. Він закрив його кришкою, щоб туди не залилася вода, й ліг на нього зверху. Так і доплив.
Але як виявилося, Кристофер Робін не писав цієї записки. У ній були лише цифри. Спробуймо прочитати записи та допомогти нашим героям. (Діти отримують картки, а  на екрані вчитель демонструє таблицю кодів з програми «Скарбниця знань»).
(Гарна птиця пером, а людина — розумом.)
IІІ. Засвоєння нових знань
Пояснення вчителя з елементами демонстрування презентації
(використовуються можливості локальної мережі кабінету або проектор
ІV. Фізкультхвилинка
ДОЛОНЬКИ

— Де ваші долоні?
(Діти показують руки, складають у ку-
лачки.)
Тут-тут-тут!
А в долонях пальчики живуть.
(Розкривають кулачки і показують.)
Працювали пальчики,
(Пальчики в русі.)
не лінувалися:
Ліпили, ліпили, малювали,
(Імітують ліплення, будівництво.)
Будували, будували —
зупинилися.
А потім, а потім, а потім
(Повільно опускають руки на стіл.)
стомилися.

V. Формування вмінь і навичок
Робота за комп’ютером
1)    Повторення правил безпечної поведінки за комп’ютером.
2)    Інструктаж учителя.
3)    Практична робота за комп’ютерами:
4)    Вправи для очей.
VІ. Підсумок уроку
завдання - тут, тут1
практична робота 
                             Практична  робота №2
                     «Вивчення дії клавіші Backspace»
Завдання. Відгадайте слова і виправте помилки, користуючись лише клавішею Backspace.
 зошитс
 ожлівець
 лінпійка
 смишка
 монізтор
 ваізон
 вінвик

 модлемс
 курсіорк
 шменюс
Додаткове завдання. Розшифруйте речення.

             Комп'ютервмієскладативірші, мурзику, розмовляти, оббббчислювати, гратиушахи.

                           «Вивчення дії клавіші Shift»

Завдання.
Надрукуйте  слова. Власні іменники не забудьте друкувати з великої літери.

Ваня    корова    зевс    київ     молоко     дніпро    веселка    франція  карпати    квітка   зошит   вовк    геракл    софія     сонце   марс

Додаткове завдання.
Придумайте ще 4 власних іменника та надрукуйте їх.
«Перемикання клавіатури на іншу мову»

Довідка. Перемикання клавіатури на іншу мову здійснюється комбінацією клавіш:
Ctrl+Shift  або
Ctrl+Alt

Завдання.
Надрукуйте слова:
Їжак, мышка, вовк, alligator, ведмідь, horse, кенгуру, dog, cat, тигр, fox, frog, бык, лев, mouse

Додаткове завдання.
Придумайте дві назви тварин, що пишуться через апостроф та надрукуйте їх.






Немає коментарів: