24.10.2019 Формати аудіо- та відеофайлів. Програмне забезпечення для опрацювання об’єктів мультимедіа. Захоплення аудіо та відео, створення аудіо-, відео фрагментів. Засоби перетворення аудіо- та відеоформатів.
Мультимедіа — це поєднання повідомлень, які подано різними способами. Об’єктами мультимедіа е текст, графічні зображення, звук, відео, анімація. Для роботи з мультимедіа існує низка пристроїв: мультимедійні дошки та проектори, відеокамери, акустичні системи тощо. З кожним роком кількість таких приладів збільшується.
Для створення та перегляду мультимедіа існує багато програм. Ви вже навчилися користуватися деякими з них, наприклад програмами для створення комп’ютерних презентацій, мультимедійним програвачем, графічним редактором тощо.
Фільм (кіно) – це набір зображень (кадрів), що відзнято з певною частотою. У плівковому кіно окремі зображення зберігаються на прозорих пластикових плівках. У цифровому кіно зображення (кадри), збережені у відеофайлі, почергово відображаються на екрані.
Формати аудіо- та відеофайлів.
MPEG-4 | Може містити (крім відео) статичні зображення, дво-тривимірні об’єкти, текст |
DivX | Принцип стиснення аналогічний МРЕG-4; має вищу якість зобра ження. Із форматом DIV/Х схожий Xvid (він є некомерційним, кодеки легально скачуються з Інтернету), їх файли можна відтворити на більшості портативних пристроїв |
WM | Формат компанії Місrosoft; перевагою є здатність зберігати до
шести звукових каналів, що дозволяє містити фільми з багатомовним чи об’ємним звуковим супроводом
|
AVI | Найпоширеніший медіаконтейнер для Windows з однією стереодоріжкою звуку; відтворюється на смартфонах, комунікаторах |
MP4 | Формат для зберігання відео, аудіо, анімації; підтримує багатоканальний звук; найчастіше використовується в портативних пристроях (наприклад, в айфонах) і для передавання відео в Інтернеті |
Людина вперше змогла зберегти і відтворити звукові повідомлення, коли навчилась записувати звуковий «слід» на грамплатівках, магнітофонних стрічках тощо. Такий звукозапис називають аналоговим.
Цифровим звукозаписом називають подання звуку у вигляді набора двійкових цифр – бітів.
Існування великої кількості відео- і аудіоформатів пояснюється тим, що вони створювалися для різних пристроїв та мають різне призначення. Наприклад, деякі відеоформати можуть містити кілька звукових доріжок, а деякі – ні. Одні формати створювались для трансляції або передавання, а інші пристосовані для редагування. До того ж технології опрацювання мультимедійних даних невпинно розвиваються, що призводить до появи нових форматів файлів і «відмирання» застарілих.
Програмне забезпечення для опрацювання об’єктів мультимедіа.
Захопленням аудіо називають процес перетворення звуку із зовнішніх джерел у цифровий формат і запис його в аудіофайл.
Для захоплення аудіо потрібно підключити до комп’ютера аудіопристрій, наприклад мікрофон, і запустити програму для запису звуку.
Програми для редагування аудіофайлів називають аудіоредакторами.
За допомогою аудіоредактора, додатково встановленого на комп’ютер, з’являється можливість записувати аудіо з будь-яких джерел, накладати спецефекти, обрізати аудіофайли, створювати різні звуки тощо. Серед популярних аудіоредакторів можна назвати Audacity, Sony, SoundForge, Adobe Audition та інші.
Для відтворення аудіоданих (прослуховування звуку) використовують аудіоплеери, наприклад AІМР, JetAudio.
До оригінальних видів опрацювання аудіоданих можна віднести діджеїнг і подкастинг, інформацію про які можна додатково віднайти в Інтернеті.
Захопленням відео називають процес перетворення відеосигналу із зовнішнього пристрою в цифровий формат і запис його у відеофайл.
За джерелом і типом відеосигналу розрізняють захоплення відео з аналогового пристрою, з екрана монітора, із цифрових відеокамер.
Захоплення з аналогового пристрою – це запис відео з телевізора, аналогової відеокамери, касетного відеомагнітофона тощо. Для опрацювання аналогового відеосигналу і збереження відеофайлів використовують спеціальні відеоадаптери і програмне забезпечення.
Захоплення з екрану монітора – це запис всього, що відображається на екрані монітора чи його частині.
Програми для захоплення відео з екрану монітора можна знайти в Інтернеті: Icecream Screen Recoder, CamStudio тощо. Вони дозволяють здійснювати захоплення з екрану монітора, захоплення звуку з мікрофона чи колонок та зберігати відеофайли у форматах, які підтримуються сучасними медіаплеерами.
Спеціальні програми монтажу відео для створення мультимедійних презентацій (відеокліпів, фільмів, слайд-шоу) називають відеоредакторами.
Програми, що містять алгоритми кодування і деКОДування мультимедійних даних, називають кодеками.
Програми, що опрацьовують відео та аудіо, залежно від призначення поділяють на програми для перегляду або прослуховування (плеєри), програми для запису (захоплення) звуку і відео (грабери, рекордери), програми для конвертації даних (конвертори), музичні та відеоредактори, музичні та відеостудії.
Конвектори
- http://audio.online-convert.com/
- http://ru.benderconverter.com/
- http://online-audio-converter.com/ru/
- https://www.onlinevideoconverter.com/
Домашнє завдання. Вивчити розділ 4.1(cт.131), дати письмово відповіді на питання 8, 9(ст.137). Виконати завдання 2 (ст.137) та відіслати на пошту.
Немає коментарів:
Дописати коментар