Вставлення зображень у текстовий документ і настроювання їхніх властивостей
Мета уроку: ознайомити учнів із типами графічних
зображень, що використовуються в текстовому процесорі MS Word, та
їхніми властивостями; сформувати навички вставлення, редагування та
форматування графічних зображень у текстовому документі. Очікувані результати: учні повинні знати типи графічних зображень, що використовуються в текстовому документі, та їхні властивості; елементи керування діалогового вікна Зображення та панелі інструментів Зображення; способи вставлення зображень у текстовий документ; учні повинні вміти вставляти в документ зображення та настроювати їхні властивості; редагувати та форматувати графічні зображення у текстовому документі; зменшувати розмір файла, що містить графічні зображення.
Обладнання: ПК, підручники, плакат № 6 «Опрацювання текстових документів» [16].
Тип уроку: вивчення нового матеріалу, формування вмінь і навичок.
1. Організаційний момент
1.1. Привітання вчителя й учнів, організація уваги.
1.2. Перевірка наявності робочих зошитів, підручників тощо.
2. Перевірка домашнього завдання
Перевірка виконання практичних завдань
3. Мотивація навчальної діяльності
3.1. Пояснення вчителя (файл P_7.doc).
3.2. Повідомлення теми та завдань уроку.
4. Актуалізація опорних знань
Фронтальне опитування
Запитання для опитування (відповіді — у файлі F_7.doc)
1. Які види комп’ютерної графіки ви вивчали? Назвіть їх особливості.
2. З якими видами графічних зображень ви працювали в текстовому процесорі MS Word?
3. Які операції редагування графічних об’єктів у MS Word можна виконувати?
4. Які операції форматування графічних об’єктів у MS Word можна виконувати?
5. Що таке технологія OLE?
5. Вивчення нового матеріалу
Лекція вчителя з демонстрацією дій на комп’ютері
План лекції
10 клас 4 урок. Вставлення зображення у текстовий документ і налаштування їхніх властивостей. Створення спеціальних об'єктів у текстовому д from StAlKeRoV
Повторення правил введення
Вставлення графічних зображень у документ
Дії з графічними зображеннями
|
Алгоритм виконання
|
Вставлення графічних зображень, які збережені у файлах на зовнішніх носіях | Меню → Вставка → Малюнок → З файлу... або кнопка Додати малюнок панелі інструментів Малювання |
Вставлення графічних зображень із готових колекцій картинок ClipАrt | Меню → Вставка → Малюнок → Картинки... або кнопка Додати картинку панелі інструментів Малювання |
Вставлення схем (організаційних, ієрархічних, циклічних тощо) | Меню → Вставка → Організаційна діаграма... або відповідна кнопка панелі інструментів Малювання |
Створення художнього тексту засобами WordАrt | Меню → Вставка → Малюнок → об’єкт WordArt... або відповідна кнопка панелі інструментів Малювання |
Вставлення діаграм | Меню → Вставка → Малюнок → Діаграма або відповідна кнопка панелі інструментів Форматування |
Форматування графічних зображень
Воно виконується за допомогою діалогового вікна Формат малюнка, яке викликається за допомогою контекстного меню графічного об’єкта.
Вкладка
|
Операції
|
Колір і лінії | Встановлення кольору обрамлення та зображення |
Розмір | Встановлення розміру об’єкта, параметрів повороту, масштабу |
Розташування | Обтікання текстом та вирівнювання по горизонталі |
Малюнок | Можливість обрізання та стискання малюнка, встановлення параметрів яскравості, контрасту |
6. Закріплення нового матеріалу
Вправа «Мікрофон»
Учні по черзі «беруть мікрофон» і за допомогою конспекту або підручника пояснюють, як встановити такі властивості графічних зображень:
— налаштування розмірів зображення;
— зміна стилів обтікання зображення текстом;
— зміна кольору, типу, ширини ліній контуру;
— зміна тла малюнка;
— спосіб розташування зображень на сторінці тощо.
7. Застосування набутих знань
Практичні вправи
Учні виконують практичні вправи за підручниками [2; 3; 11; 14], або № 4 [7],
3. Відпрацювання практичних навичок роботи з ПК.
Завантажте з мережі Інтернет будь-яке зображення.
Установіть для рисунка такі значення властивостей:
Межі рисунка: колір -темно-синій, штрих -квадратні точки, товщина - 2 пт
Ефекти рисунка - рельєфкут;
Розмір: висота - 11 см;
Обтікання текстом -за текстом;
Яскравість — +40 %.
8. Підбиття підсумків уроку
8.1. Вправа «Допишіть речення».
Учні під диктовку вчителя записують висновки щодо роботи із зображеннями у текстовому документі, вставляючи пропущені слова (слова для вставлення виділено курсивом).
Висновки. У текстовий документ MS Word можна вставляти графічні зображення векторного і растрового типів за допомогою меню Вставка та відповідних кнопок панелей інструментів. Графічні об’єкти можна редагувати та форматувати, використовуючи контекстне меню або панель інструментів Настройка зображення.
9. Домашнє завдання, інструктаж щодо його виконання
Опрацювати презентацію вдома.