Тема: Мої брати та
сестри.
Мета: Активізувати
ЛО теми. Навчати діалогічного й монологічного мовлення за темою, повідомлювати
про теперішні й минулі події, застосовуючи конструкції теперішнього та минулого
неозначеного часу. Удосконалювати
техніку читання. Формувати навички писемного мовлення. Виховувати любов і толерантне ставлення до
братів та сестер.
Обладнання:
Підручник, робочий зошит, картки для індивідуальної роботи, для роботи в парах.
ХІД УРОКУ
І. ПІДГОТОВКА ДО СПРИЙНЯШ ІНШОМОВНОГО МОВЛЕННЯ
1. Привітання.
Т: Hello, children! How are you today?
Ps: We are fine,
thank you!
2. Повідомлення
теми та мети уроку.
Т: Today we are going to speak about people who are also
very close to you — your brothers and sisters. You'll learn to describe their
appearance and character. We'll also discuss some problems that can be between
brothers and sisters.
3. Перевірка
домашнього завдання.
Впр. З (с. 43).
Кожний учень виходить до дошки, демонструє свою галерею
малюнків та розповідає класу про найцікавіші моменти життя своєї родини.
4. Уведення в
іншомовну атмосферу.
Вивчення вірша «Tiny Tim*.
Учитель читає вірш «Tiny Tim», потім роздає картки, в яких
строфи вірша розташовано у неправильній послідовності. Завдання учнів —
відновити послідовність строф вірша. Після цього учні хором читають текст вірша
за вчителем, а три-чотири учні, за бажанням, декламують вірш.
TINY TIM
I had a little brother
His name was Tiny Tim. I put him in the bathtub To teach how
to swim.
He drank up all the water,
He ate up all the soap,
He was ill in bed last night
With a bubble in his throat.
Put the lines of the rhyme in the correct
order and act it out.
TІNY ТІМ
He drank up
all the water
□ With a bubble
in his throat.
□ His name was
Tiny Tim і Ш I had a little brother
To teach how
to swim
1 He was ill in
bed last night
I put him in
the bathtub
□ He ate up all
the soap
IІ. ОСНОВНА ЧАСТИНА УРОКУ
Reading 1. Подання тексту для читання. Впр. 2 (с. 44).
1) Етап підготовки
до читання. Впр. 1 (с. 44).
Учні в парах обговорюють питання, подані в таблиці, та
заповнюють таблицю інформацією про себе та свого співрозмовника.
2) Етап читання.
Учитель креслить на дошці таблицю, яку учні відображають у
своїх зошитах.
Things Misha likes about Maria Things Misha doesn't like about Maria
Т: Let's read the text and write down what Misha likes and what
he doesn't like about his sister.
Учні самостійно читають текст і записують у два стовпчика,
які з Маріїних звичок подобаються її братові, а які — ні. Для перевірки
правильності виконання завдання вчитель викликає двох учнів, які читають
записану ними інформацію. Решта класу перевіряє.
3) Етап перевірки розуміння змісту тексту. Впр. З (с. 45).
Бесіда в режимі T->P->P->P.
Учитель ставить учням запитання, подані у вправі, а учні
усно відповідають на них.
Speaking 2. Розвиток умінь усного мовлення.
Бесіда в режимі Т-^Р^Р^Р .
Т: Do you have the same interests/hobbies with your
brothers/sisters/cousins?
What do you like about your brothers/sisters/cousins?
Have you ever wanted to be like your sister or brother?
What do you like doing together with your brothers/sisters/cousins?
Can your brothers/sisters/cousins help you in your study or
in anything else?
What don't you like about your brothers/sisters/cousins?
Roleplay 3.
Рольова гра.
Учні отримують картки для роботи в парах і розігрують
ситуації, вказані в них.
Act out the situation.
You are Julia. You are 11. You took your sister's new shoes to go to the cinema
without asking her because she wasn't at home at that moment. Your sister is
very angry.
Act out the situation.
You are Kate. You are 13. Your younger sister Julia took your new shoes to go
to the cinema without asking you. You are very angry.
Act out the situation.
You are Max. You are 12. You want to see a program on
Discovery Channel and
your brother is watching cartoons on Jetix.
Act out the situation.
You are Brenda. You are 11. You share your room with the elder sister.
Yesterday it was her turn to tidy up the room, but she didn't.
Act out the situation.
You are Chris. You are 9. You are watching cartoons on Jetix but your
brother wants to see a program on Discovery Channel.
Act out the situation.
You are Sally. You are 14. You share your room with the younger sister.
Yesterday it was your turn to tidy up the room, but you didn't have time for
that: you had to study for your test.
Writing 4.
Розвиток умінь письма.
Тренування учнів у написанні твору.
1) Пояснення
вчителя.
Т: Look at the Writing Lab on page 45 of your textbooks.
What words do we use to start a composition/to present the sequence of events
or ideas/to finish the composition?
Учні по черзі дають відповіді на запитання.
2) Робота в
групах. Впр. 4 (с. 45).
Учні у групах обговорюють і складають текст, поєднуючи
твердження, запропоновані у вправі, за допомогою поєд ну вальних конструкцій.
3) Впр. 5 (с. 45).
Учні письмово в зошитах пишуть твір про брата або сестру,
презентуючи свої ідеї за допомогою поєднувальних конструкцій. Наприкінці уроку
вчитель збирає зошити й перевіряє правильність виконання завдання.
ІІІ. ЗАКЛЮЧНА ЧАСТИНА
УРОКУ
Homework 1. Домашнє
завдання.
Summarizing 2. Підведення підсумків уроку.
Бесіда в режимі
Т: What topic did we discuss at the lesson today?
Who did you learn to describe?
What can be the reasons of quarrel between brothers and
sisters?
What are the advantages of having brothers and sisters?