середа, 3 жовтня 2018 р.

3 клас інформатика 4 жовтня


Урок 5 для 3 класу - Ключові слова для пошуку (на прикладах знайомих текстів з природознавства, літературного читання, інших предметів). from VsimPPT
джерело http://berestivskaschool.blogspot.com/p/3_7.html

Тема. Пошук зображень, текстів, відео, карт в Інтернеті для навчальних предметів. Пошук з різних джерел. Додавання найкращих результатів у закладки браузера. Структурування закладок у папки.
Мета:
·   навчальна: сформувати свідомі знання з даної теми, закріпити правила поведінки в школі, навчити знаходити та потрібну інформацію в мережі та додавати їх до закладок;
·  розвивальна: розвивати мислительні процеси дітей та моторику рук, сприяти всебічному розвитку;
·        виховна: виховувати інтерес до вивчення інформатики.
Тип уроку: засвоєння нових знань, формування вмінь.
Обладнання та наочність: комп’ютери, підручники, презентація, проектор.
Програмне забезпечення: Chrome.

Хід уроку
І. Організаційний етап
Добрий день, хлоп'ята!
Добрий день дівчата!
Щоб в інформатику
Зробити новий крок
Ви прийшли на цей урок.
З вами разом буду я -
Марина Олексіївна
Рада вас усіх вітати інформатиці навчати.
ІІ. Актуалізація опорних знань
Повторення раніше вивченого матеріалу
 Що таке мережа?
 Що таке інтернет?
 Для чого програма браузер?
Повторення правил поведінки в комп’ютерному класі
ІІІ. Мотивація навчальної діяльності
 Сьогодні ми дізнаємось як знайти потрібну інформацію в мережі та зберегти її в закладках
IV. Вивчення нового матеріалу
Розповідь учителя (з демонструванням презентації на екрані)
V. Фізкультхвилинка
А зараз, шановні діти давайте поглянемо на екран (слайд з фізкультхвилинкою) та попробуємо повторити всі ці дії які будуть нам демонструвати герої на екрані (відео фізкультхвилинка)
VI. Формування вмінь та навичок
Практичне завдання
Знайти та додати до закладок 3 різні зображення Лесі Українки помістивши їх у відповідну папку
Релаксація
Вправа для профілактики короткозорості та порушення зору
VIII. Підбиття підсумків уроку
1. Продовж речення: «Веб-сторінка– це…».
2. Що означають літери WWW?
3. Поясни, як здійснюється перехід між вебсторінками.
ІХ. Домашнє завдання

Урок 5
Дата проведення: 29.09.2016р.
Тема. Ключові слова для пошуку (на прикладах знайомих текстів з природознавства, літературного читання, інших предметів).
Мета:
· навчальна: сформувати свідомі знання з даної теми, закріпити правила поведінки в школі, навчити правильно шукати потрібну інформацію;
·   розвивальна: розвивати мислительні процеси дітей та моторику рук, сприяти всебічному розвитку;
·    виховна: виховувати інтерес до вивчення інформатики.
Тип уроку: засвоєння нових знань, формування вмінь.
Обладнання та наочність: комп’ютери, підручники, презентація.
Програмне забезпечення: Chrome.

Хід уроку
І. Організаційний етап
Добрий день, хлоп’ята!
Добрий день дівчата!
Щоб в інформатику
зробити новий крок
Ви прийшли на цей урок.
З Вами разом буду я
Марина Олексіївна.
Рада Вас усіх вітати
Інформатиці навчати.
ІІ. Актуалізація опорних знань
Повторення раніше вивченого матеріалу
 Продовж речення: «Веб-сторінка– це…».
 Що означають літери WWW?
  Поясни, як здійснюється перехід між вебсторінками.
ІІІ. Мотивація навчальної діяльності
 На сьогоднішньому уроці ми будемо вчитися правильно підбирати пошукові запити для знаходження потрібної інформації.
IV. Вивчення нового матеріалу
Розповідь учителя (з демонструванням презентації на екрані)
 Ключові слова – слова які вводять в рядок пошуку для знаходження потрібної інформації
 Пошукова система шукає дані не лише за чітко вказаними словами, але й за словами синонімами введених ключовий слів!
 Якщо ми хочемо знайти інформацію лише за заданим словом, тоді це слово потрібно взяти в “ “
Наприклад: “Космос”
V. Фізкультхвилинка
 А зараз, діти, давайте поглянемо на екран (слайд з фізкультхвилинкою) та попробуємо повторити всі ці дії які будуть нам демонструвати герої на екрані (відео фізкультхвилинка)
VІ. Усвідомлення набутих знань
 Отже, ми трішечки розім’ялись і прийшов час свідомо та наполегливо попрацювати. Відкрийте свої робочі зошити.
VII. Практичне завдання
Знайдіть оповідання Василя Сухомлинського «Соромно перед соловейком» та збережіть веб-сторінку яка Вам сподобалась з відповідним оповіданням до закладок в браузері
Релаксація
Вправа для профілактики короткозорості та порушення зору
VIII. Підбиття підсумків уроку
1 . Поясни, як знайти потрібну інформацію в мережі Інтернет.
2 . Які є правила для складання запитів, вибору ключових
слів?
3 . Обери запити, які нададуть найбільш корисну інформацію
про святкування Різдва в Україні:
а) Різдво в Україні
б) Святкування Різдва в Україні
в) Народні традиції на Різдво
г) “Різдво в Україні”
ІХ. Домашнє завдання
Знайди відомості в мережі Інтернет:
а) Чи є зуби в равлика?
б) Фото кумедного кошеняти.
в) Як зробити сніжинку з паперу?
г) Повний текст загадки, яка починається словами
«На неї птах сідає, вона його гойдає…». Відгадай її.

Немає коментарів: