четвер, 3 березня 2016 р.

2 інформатика Розфарбовування об'єктів в графічному редакторі


Урок 17 для 5 класу - Відкривання збережених зображень. Розфарбовування зображень from VsimPPT

Урок 24.Розфарбовування об’єктів в графічному редакторі.
Цілі:
ü навчальна: ознайомити з інструментом Магія; сформувати вміння розфарбовувати рисунки; формувати навички рисування за допомогою графічного редактора;
ü розвивальна: розвивати уяву;
ü виховна: виховувати самостійність, відповідальність, естетичний смак.
Тип уроку: засвоєння нових знань, формування вмінь та навичок.
Обладнання та наочність: дошка, комп’ютери, підручники, презентація.
Програмне забезпечення: Сходинки до інформатики, Скарбниця знань, GCompris, графічний редактор TuxPaint.
Хід уроку
І. Організаційний етап
ІІ. Актуалізація опорних знань.
Підрахуйте, скільки геометричних фігур зображено на рисунку.

ІІІ. Мотивація навчальної діяльності
Розфарбуйте малюнок
Учитель. Чи всі рисунки можна залити фарбою? На це запитання ми знайдемо відповідь на сьогоднішньому уроці. Тема нашого уроку — «Вчимося розфарбовувати».
ІV. Вивчення нового матеріалу
Розповідь учителя (з демонструванням презентації на екрані)
Робота з підручником: § 26
V. Застосування набутих знань
Робота з підручником
§ 26, запитання і завдання: № 1, 2.
VІ. Фізкультхвилинка
Хто здоровим хоче буть,
Про зарядку не забудь!
Руки вгору, руки вниз,
На сусіда подивись,
Руки вгору, руки в боки
І зроби чотири кроки.
Дерева високі-високі,
Травичка низенька-низенька,
Вітер дерева колише, гойдає, то вниз пригинає.
Птахи з дерев летять, відлітають,
А учні тихенько на місця сідають.
VІІ. Формування вмінь та навичок
Повторення правил роботи за комп’ютером
1. Віршик та правила поведінки за комп’ютером.
2. На якій відстані від екрана монітора треба сидіти?
Робота за комп’ютером
§ 26, ст. 131, працюємо за комп’ютером.
Релаксація
VІІІ. Підбиття підсумків уроку
Перевіримо, як ви засвоїли тему уроку.
Фронтальне опитування
1.     Які інструменти графічного редактора TuxPaint ви знаєте?
2.     Що таке палітра?
3.     Який інструмент використовують для розфарбовування рисунків?
4.     Чи будь-яку фігуру можна залити фарбою?
5.     Чому фарба може зафарбувати весь рисунок?

6.     Як виправити цю помилку?