Тема: Алгоритми опрацювання табличних величин: пошук елемента з найбільшим /найменшим значенням
Цілі:
навчальна: познайомити учнів з особливостями пошуку найбільшого чи найменшого значення в таблиці;
розвивальна: розвивати логічне мислення; формувати вміння діяти за інструкцією, планувати свою діяльність, аналізувати i робити висновки;
виховна: виховувати інформаційну культуру учнів, уважність, акуратність, дисциплінованість.
Тип уроку: засвоєння нових знань;
Хід уроку
І. Організаційний етап
привітання
перевірка присутніх
перевірка готовності учнів до уроку
ІІ. Актуалізація опорних знань
Дайте відповіді на запитання:
команди повторення та розгалуження мовами програмування Free Pascal;
команду переривання роботи циклу мовами програмування Free Pascal;
як описувати складені умови мовами програмування Free Pascal;
ІІІ. Оголошення теми та мети уроку . Мотивація навчальної діяльності
На сьогоднішньому уроці ви дізнаєтесь :
як шукати елемент з найбільшим чи найменшим значенням
IV. Вивчення нового матеріалу
Як описати програму пошуку елемента з найбільшим або найменшим значенням?
Для того щоб зрозуміти, як відбувається пошук найбільшого елемента деякої табличної величини, уявімо себе на місці виконавця алгоритму. Елементи табличної величини записані в пам’яті, доступ до комірок якої здійснюється за номерами елементів. Виконавець може одночасно відкривати доступ до однієї комірки. Нехай задано лінійну таблицю з п цілих чисел
Виконаємо такий алгоритм:
прочитаємо з пам’яті перший елемент таблиці. Його значення дорівнює 5. Запам’ятаємо його як максимальне — надамо його значення величині max;
прочитаємо другий елемент таблиці. Його значення більше за max, тому «забудемо» про попереднє значення й запам’ятаємо значення max=6;
прочитаємо третій елемент таблиці. Його значення менше за max, тому можна приступати до наступного кроку без зміни значення max.
Продовжимо таким чином кроки алгоритму, поки не будуть переглянуті всі елементи лінійної таблиці до n включно. На кожній ітерації циклу в змінній max міститиметься найбільше значення з пройденої частини лінійної таблиці, а по завершенні циклу змінна max зберігатиме максимальне значення в усьому масиві.
Пошук найменшого елемента масиву здійснюють за аналогічним алгоритмом, знаходячи відповідно елемент (min), який є меншим від усіх переглянутих елементів.
Задача . Визначити найбільше значення елементів табличної величини.
Спочатку вважатимемо, що значення першого елемента табличної величини є найбільшим. Після цього послідовно переглядатимемо значення всіх інших елементів табличної величини, і якщо трапиться значення, що більше того, яке на даний момент вважаємо найбільшим, то вважатимемо тепер уже це значення найбільшим.
Завантажити конспект уроку по темі "Алгоритми опрацювання табличних величин: пошук елемента з найбільшим /найменшим значенням "
Немає коментарів:
Дописати коментар