неділя, 9 грудня 2018 р.

7 клас інформатика

Інструктаж з БЖД. Практична робота 7 Виконання обчислень за даними електронної таблиці. Використання вбудованих функцій.
Мета: 
формування ключових компетентностей:

  • вміння вчитися – розуміти мету навчальної діяльності, уміння виділяти головне, аналізувати, оцінювати, використовувати на практиці; 
  • загальнокультурна – дотримуватися норм мовленнєвої культури, зв’язно висловлювати свою думку;
  • здоров’язбережувальна – знати правила безпечної роботи з комп’ютером, формувати правильний режим роботи;
формування предметної компетентності: 
  • закріпити поняття формули, правила введення формул, навчити виконувати обчислення за даними електронної таблиці, використовуючи вбудовані функції; 
  •  розвивати інтерес до предмета, логічне мислення, пам'ять, формувати вміння узагальнювати інформацію, застосовувати знання, вміння та навички в різних ситуаціях; зміцнювати бажання учнів мати глибокі знання;
  • виховувати відповідальність під час виконання завдань.
Хід уроку
І. Організаційний етап
ІІ. Мотивація навчальної діяльності.
Вправа "Сонечко". Створимо колективно сонечко. Для цього по черзі намалюйте промінчики та запишіть одну із професій, в якій використовують табличний процесор.

Сонечко

ІІІ. Перевірка домашнього завдання
        Перейдіть за посиланням та виконайте завдання:

IV. Вивчення нового матеріалу
    Пояснення вчителя з елементами демонстрування презентації
    Сьогодні ми будемо говорити про використання вбудованих функцій: сума, середнє значення, min, max.

Вбудовані функції.pptx

    Відкрийте Лист завдань,  збережіть його на своєму комп'ютері та заповніть. 

Лист завдань

V. Фізкультхвилинка
Для зняття втоми, ми виконаємо нескладну розминку. Розслабтеся, сядьте зручно і виконуємо мої команди:
            1) Ті з вас. хто сьогодні пив чай, піднімаємо руки до гори і плескаємо в долоні;
            2) Ті з вас. у кого в імені є літера "О" руки вперед і робимо вправу "ножиці";
            3) Ті, хто сьогодні в штанях, потупотіли ніжками;
            4) Ті, хто сьогодні в спідничках встали з-за парт і присіли 3 рази.
            5) Тепер усі закрили очі, порахували до 10.
Молодці, трішки відпочили, будемо працювати далі.


VI. Засвоєння нових знань, формування вмінь 
        Виконання практичної роботи.
!!! Увага !!! Під час виконання практичних завдань пам’ятай про правила безпеки життєдіяльності при роботі з комп’ютером!!! 
            1) Повторення правил безпечної поведінки за комп’ютером.
            2) Інструктаж учителя.
            3) Практична робота за комп’ютерами.
    Завдання 1. Успішність.
            За даними таблиці Навчальні досягнення учнів обчисли значення середнього балу успішності кожного учня й середній бал успішності всіх учнів із кожного предмета.
    Інстуркція до роботи:
          1.     Відкрийте файл Успішність.xlsx та збережіть його.
Навчальні досягення учнів
ПрізвищеБіологіяФізикаІнформатикаУкр. моваІсторія
Брндар В.111012111
Гора А.891088
Король І.81091011
Мороз К.68977
Стецюк П.10810810

                2. Додай в клітинках G2 й А8 нові заголовки та створи відповідні формули для підрахунку середнього балу успішності кожного учня й середнього балу успішності всіх учнів із кожного предмета. Застосовуй автозаповнення для копіювання формул при виконанні завдання.
                3. У клітинці G9 та G10 за допомогою вбудованих функцій знайдіть учнів з найбільшим та найменшим середнім балами. Заголовки створіть самостійно. Улітинку з прізвищем учня з найбільшим середнім балом зафарбуйте червоним кольором, а з найменшим - блакитним.
                4. Результат покажи вчителю, або надай йому доступ до файлу, збереженого на CoolgeДиску.

Завдання 2. Міста.
                    За даними таблиці Населення найбільших міст за допомогою вбудованих функцій табличного процесора знайди найменше, найбільше та суму значень кількості жителів міс
                         1. Відкрийте файл Міста.xlsx та збережіть його.

Населення найбільших міст
МістоКраїнаНаселення, осіб
МехікоМексика14 987 051
КаїрЄнипет13 000 000
ШанхайКитай12 760 000
БомбейІндія12 571 720
ТокіоЯпонія11 718 720
СеулКорея10 920 000
КалькуттаІндія10 916 272
ПекінКитай10 860 000
Сан-ПаулБразилія9 480 427
ПарижФранція9 318 800
МоскваРосія8 700 000
ДеліІндія8 375 188
ДжакартаІндонезія7 888 819
Нью-ЙоркСША7 322 564
СтамбулТуреччина7 309 190
КарачіПакестан7 183 000
ЛондонВеликобританія6 934 500

                            2. Додай в клітинці А22 заголовок Найбільше, у клітинці А23 – Найменше, у клітинці А24 – Загальна кількість. Створи формули в клітинках С22, С23 та С24: за допомогою вбудованих функцій визнач найбільшу та найменшу кількість населення в пропонованих у таблиці містах. Визнач, скільки людей проживає в усіх містах. У якому місті проживає найбільше людей? Зафарбуй клітинку з назвою даного міста червоним кольором.
                        3. Результат покажи вчителю, або надай йому доступ до файлу, збереженого на CoolgeДиску.
    Завдання 3. Калорійність продуктів. 
                Визнач кількість калорій, що містяться в кожному продукті з таблиці Таблиця калорійності.
                    1. Відкрий файл Калорійність продуктів.xlsx та збережіть його.
1. У клітинку Е3 введи формулу для обчислення кількості калорій, що містяться в молоці.
                Правило: вміст калорій у продуктах харчування залежить від їхнього складу. Наприклад, 1 г жирів виділяє 9 ккал, 1 г вуглеводів – 3,8 ккал, 1 г білків – 4 ккал. У таблиці подано кількість білків, жирів і вуглеводів, що містяться у 100 г продукту            2. Скопіюй формулу з клітинки Е3 для обчислення калорійності кожного продукту з таблиці.
            3. Результат покажи вчителю, або надай йому доступ до файлу, збереженого на CoolgeДиску.
4) Вправи для очей.
 VIІ. Підсумки уроку 
Табличний процесор "Функції"


        Вправа «Незакінчене речення» 
                Учитель говорить початок речення, а учень повинен його закінчити;
                         1) Сьогодні на уроці найлегшим мені було...
                         2) Досить складним для мене виявилося...
                         3) Цікаво було...
                        4) Хотілося б ...
                        5) Я запам'ятав наступні функції:...
VІІI. Домашнє завдання 
Опрацювати відповідний параграф підручника
Завдання на вибір учителя 

Немає коментарів: