вівторок, 13 листопада 2018 р.

8 клас інформатика

Завдання.
1. Розмістіть на YouTube запропонований учителем файл, наприклад Розділ 4\Практична 7\ Відео\Комaxи.wmv.
2. Установіть такі значення його властивостей:
• назва - Комахи;
• опис - Комахи, що зустрічаються в центральній частині України; 
• теги - природа, комахи, жук-олень; 
• рівень конфіденційності - приватне;
• ескіз відео - жук-олень;
• з електронні адреси доступу - електронну адресу вчителя;
• титри - з 00.01.0 до 00.09.0 текст Жук-олень (Lucanus cervus) - найвідоміший вид з родини рогачів;
• музика - вид Кантрі та фольк, назва As We Go.
3. Розмістіть аудіофайл, запропонований учителем, наприклад, Розділ 4\Пра
ктична 7\Аудіо\Музика.mp3, на Диску Google та надайте доступ до його прослуховування вчителеві та одному з учнів вашого класу.

Завантажити текст практичного завдання у форматі docx: https://goo.gl/wkCYz9

Завантажити текст практичного завдання у форматі pdf: https://goo.gl/1fCyqx

Завантажити файли-заготовки необхідні для виконання практичного завдання (взято з сайту авторів підручника):https://goo.gl/imtW9U

Сервіси розміщення аудіо та відео файлів в Інтернеті

Мета:
  • ознайомити із сервісами для розміщення аудіо та відео файлів в Інтернеті, навчитись шукати та переглядати відео в Інтернеті.
  • розвивати логічне мислення; пам’ять, увагу, спостережливість;
  • виховувати інформаційну культуру; бажання мати глибокі та якісні знання.
Тип уроку: урок засвоєння нових знань.

Хід уроку
І. Організаційний етап
ІІ. Актуалізація опорних знань

  1. Які існують найпоширеніші формати звукозапису?
  2. Які існують поширені формати відео?
  3. Що таке конвертер?

ІІІ. Мотивація навчальної діяльностіБагатьом із вас доводилось переглядати відео чи слухати аудіо із Інтернету. Де зберігаються аудіо- та відео- матеріали? Як навчитись швидко шукати потрібний відео- файл? Як опублікувати власний відеоролик в Інтернеті? Сьогодні ми обговоримо ці питання.

IV. Вивчення нового матеріалу
Які існують сервіси для розміщення відео- та аудіоматеріалів в Інтернеті?
Сьогодні існують різні сервіси, на яких можна розміщувати, пере­глядати та прослуховувати відео- та аудіоматеріали. Деякі з них є безко­штовними, інші мають різні тарифні плани. Більшість сервісів для розмі­щення матеріалів передбачає попередню реєстрацію користувача.
YouTube — це найбільший у світі відеосервіс в Інтернеті, призначений для перегляду та розміщення в Інтернеті відео, створеного користувача­ми з усього світу. Переглядати відео на YouTube може будь-хто. На порта­лі https://www.youtube.com є система пошуку, за допомогою якої можна швидко знайти потрібні відеоматеріали.
Відео на сайті YouTube користувачі розміщують самостійно, також вони можуть залишати коментарі та оцінки. Правила спільноти й по­відомлення на сайті свідчать про те, що користувачі мають володіти ав­торськими правами або мати дозвіл власників прав на розміщення будь-якого відеоматеріалу. Розміщувати відео, додавати коментарі та оцінки можуть лише зареєстровані користувачі.

Для публікації відеоролика на YouTube потрібно:
  • увійти в акаунт YouTube;
  • натиснути кнопку Додати відео;
  • задати тип доступу;
  • вибрати ролик для завантаження;
  • ввести інформацію про відео;
  • натиснути Опублікувати.

Коли завантаження буде завершено, користувач отримає посилан­ня на відеоролик електронною поштою.

Є й інший варіант розповсюдження відео — це публікація його на спеціалізованих інтернет-сервісах чи в соціальних мережах.

Щоб отримати можливість перегляду відео через мережу Інтернет, можна зберегти відеофайл на «хмарному диску» (Yandex-диск, Google-диск тощо), а потім через пошту або соціальні мережі надати посилання на збережений файл тим, кому вважаєте за потрібне.

Існують також інші сервіси для розміщення та перегляду відео, зокре­ма https://vimeo.com та http://rutube.ru.

Деякі веб-портали мають вбудовані сервіси для розміщення аудіо- та відеоматеріалів. Наприклад, на порталі http://meta.ua є сервіси для розмі­щення відео й аудіо — http://video.meta.ua та http://audio.meta.ua, а також для пошуку та прослуховування радіо онлайн — http://radio.meta.ua.

Прикладами сервісів для розміщення та пошуку аудіозаписів є https://podfm.ru/http://www.audiomicro.com,http://freemusicarchive.orghttp://boomp3.comhttps://soundcloud.com.

Аудіозаписи, змістом яких є не музика, а радіопередачі, звукові ви­стави, інтерв’ю, лекції тощо, можуть бути розміщені у вигляді подкастів. Подкастом називають або окремий аудіофайл, або серію таких файлів, що публікуються за однією адресою в Інтернеті та регулярно оновлюються.

Велика кількість сайтів надає можливість прослухати аудіозаписи онлайн. Це можуть бути улюблені пісні, аудіокниги, радіопередачі тощо. У цьому разі на веб-сторінці розміщений електронний плеєр з інструмен­тами для початку чи призупинення прослуховування аудіозапису та регу­лювання гучності

Як шукати та переглядати відео на YouTube?

Щоб розпочати роботу з YouTube, слід завантажити браузер і в ряд­ку адреси ввести www.youtube.com. Головна сторінка сайта, як і пошуко­вих служб, містить рядок введення для ключових слів. У разі його використання пошук відбувається за вказа­ними ключовими словами серед відеозаписів, розміще­них на YouTube.

Якщо ви знайшли відео, яке вас зацікавило, за його допомогою можна знайти й інші: у правій частині вікна є посилання на інші відео, розміщені цим користувачем, а також схожі відео.

У нижній частині області відтворення відеозапису розміщено елементи керування відтворенням та переглядом: кнопки початку або призупинення відтворення, регулювання гуч­ності , переходу до режиму домашнього кінотеатру або повноекранного режим.

Інструмент Налаштування обирають, щоб змінити якість відео залежно від швидкості інтернет- з’єднання.

Відеозаписи, розміщені на YouTube, містять потокове відео, тому пе­реглядати їх можна в режимі реального часу. Якщо швидкість заванта­ження даних з Інтернету недостатня для комфортного перегляду, можна призупинити перегляд за допомогою кнопки Пауза та дочекатися, доки буде завантажено хоча б третину чи половину відео.

V. Фізкультхвилинка.
VI. Засвоєння нових знань, формування вмінь
Інструктаж з ТБ 
Практичні завдання. Виконання вправ за підручником.

VII. Підсумки уроку
Рефлексія
  • мені було незрозуміло…;
  • у мене виникли такі запитання…;
  • я не впорався з такими завданням…;
  • мені сподобалось і я буду використовувати…

VIII. Домашнє завдання
IХ. Оцінювання роботи учнів

Немає коментарів: